Hyr en rekonditionerad dator till din anställde.

Att hyra en dator till din anställde gör att du får en komplett bild av vad datorn kostar företaget varje månad. I er hyrdator installerar vi även office 365 Business där vi sätter upp er egen portal hos Microsoft. Antivirus skydd ingår i 36 månader. Vi startar upp installerar och lägger in din anställdes e-post i datorn.

Vad är det för maskiner?

Våra begagnade maskiner är företagsdatorer som håller den höga kvalitet som krävs i ett företag. De är rappa och bra processorer, väl tilltaget minne och snabba SSD-diskar. I priserna ingår en standarddator med god prestanda. För den som behöver har vi även Workstation maskiner med högre prestanda som bland annat används i CAD-miljö. Du kan själv skräddarsy ditt hyrpaket.

Varför hyra?

  • Bättre koll på kostnaden.
  • Office 365 inkluderat.
  • Säkerhetsprogram inkluderat.
  • Gör något för miljön använd en bra dator lite längre.
  • Du slipper krångliga installationer.
  • Garanti på hårdvara under hela perioden.
  • Skräddarsy ditt datorpaket.

Priser!

Från 590kr/månad exkl. moms.

Låter det intressant? Kontakta oss på oskarshamn@nordwaystore.se eller Tel: 0491-76 68 20.